JĀ vai JĀ

AVERSS
(PRIEKŠPUSE)
Centrā uzraksts "JĀ", augšdaļā pa kreisi puslokā uzraksts "LATVIJA".
REVERSS
(AIZMUGURE)
Centrā uzraksts "JĀ", lejasdaļā pa labi puslokā uzraksts "5 EURO".
JĀ vai JĀ
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
15.00 g
Diametrs
28.00 mm
Metāls
925° sudrabs
Kvalitāte
proof; ar detaļu apzeltījumu
Maksimālā tirāža
3 000
Gads
2021
53.00 €
Pievienot grozam Nav pārdošanā Šobrīd nav nopērkams Izpārdots
Pērkot 10 un vairāk viena vai dažādu veidu numismātikas produktus, tiek piemērota apjoma atlaide. Šāda atlaide netiek piemērota produktiem, kuriem noteikta īpaša cena.
Cena norādīta ar Latvijas PVN (21%).
JĀ vai JĀ
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
15.00 g
Diametrs
28.00 mm
Metāls
925° sudrabs
Kvalitāte
proof; ar detaļu apzeltījumu
Maksimālā tirāža
3 000
Gads
2021
Monētas josta
Gluda, apzeltīta; ar gadskaitli "2021".
Kalta
Mennica Polska S.A. (Polija)
Grafiskais dizains
Plastiskais veidojums
Par monētu

Laulību tradīcijā diviem cilvēkiem tiek uzdots jautājums, uz kuru tiek gaidīta apstiprinoša atbilde. Šī ir totālā apstiprinājuma monēta. Tā abpusēji līksmi saka "jā".

Averss un reverss kļūst viens, līdzīgi kā Pāvils raksta vēstulē efeziešiem – "un abi kļūs par vienu miesu". Tie apzīmē vienu pārliecību, vienu atbildi, vienu esību, kas sastāv no diviem lielumiem. Abas monētas puses ir kā atspulgs viena otrai, un nav zināms, kura ir sākotnējā, jo abas ir vienlīdz nozīmīgas.

Monēta, kuras diametrs ir 28 milimetri, ir kā miniatūra pasaule, kas sākas ar vārdu, kurš aicina uz rīcību. Šis divu burtu vārds ir viens no īsākajiem latviešu valodā, un tas ietver virzību. Valoda un vārds palīdz veidot mūsu apziņu. Divi cilvēki pārliecināti latviski saka "jā", un vārds kļūst kā portāls, kā vārti jaunam sākumam.

Zelta atbildes apņem monētas josta jeb zelta riņķa līnija, kura kā ideālā forma – aplis – mūžīgi ir savā sākumā un ceļā, kas nekad nebeidzas, gluži kā mīlestība.

Monēta sasaucas ar zināmo spēli, kurā, uzdodot jautājumu, to met gaisā, un, uzkrītot aversam vai reversam, tiek iegūta atbilde. Monēta šo spēli maina, izslēdzot neizdošanos. Galvenais ir pareizi uzdot jautājumu.

Piegāde
Lai iepirktos ērtāk, uzzini, kuru piegādes veidu izvēlēties
Lasīt vairāk

Laiks ir beidzies