Jaunums

Otro reizi vēsturē Latvijas Bankas izlaistā monēta atzīta par Gada monētu. Dizainera Artūra Analta veidotā inovatīvā "Medus monēta" uzvarēja ar lielu balsu pārsvaru, un, kā 2020. gada 1. februārī rakstīts Numismatic News paziņojumā presei, šī diena Latvijas Bankai bija salda kā medus.

Pagājušajā nedēļā Pasaules naudas izstādē Berlīnē tika paziņoti Active Interest Media (AIM; ASV) rīkotā un numismātikas žurnāla World Coin News organizētā nu jau 37. konkursa Coin of the Year Awards (COTY) balvu saņēmēji.

Šis konkurss ir reprezentablākais starptautiskais monētu konkurss pasaulē, un iepriekš Latvijas Bankas kolekcijas monētas tajā jau guvušas nozīmīgus panākumus. Piemēram, par Gada monētu 2010.gadā tika atzīta "Latvijas monēta", 2015. gadā šajā konkursā par labāko nominācijā "Labākais mūsdienu notikumu atspoguļojums" (Best Contemporary Event) tika atzīta sudraba kolekcijas monēta "Baltijas ceļš", savukārt 2018. gadā kolekcijas monēta "Nacionālais uzņēmējs" šajā konkursā tika atzīta par "Mākslinieciskāko monētu" (Most Artistic Coin)

2019. gada oktobrī COTY nomināciju komiteja no vairāk nekā 1000 pasaulē 2018. gadā emitētajām monētām izvēlējās 10 monētu katrā no 10 nominācijām. Turpmākajā starptautiskas žūrijas veiktajā atlasīto 100 monētu vērtējumā "Medus monēta" (videostāsts; monētas lapa) tika atzīta par uzvarētāju nominācijā "Gada mākslinieciskākā monēta" un arī par Gada monētu.

Iepriekš "Medus monēta" – apzeltīta sudraba kolekcijas monēta ar 5 eiro nominālvērtību – tika atzīta par "Latvijas gada monētu 2018". Šajā monētā pārdzimis inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vietu ieguvušais Artūra Analta darbs. “Medus monēta” ir veltīta ekoloģijas tēmai, uzsverot bišu lomu bioloģiskās daudzveidība uzturēšanā. To klātbūtne ir dabas veselības rādītājs. 

Dalīties ar šo jaunumu:


Laiks ir beidzies