Latvijas basketbolam 100

AVERSS
(PRIEKŠPUSE)
Basketbola grozs ar apzeltītu basketbola bumbu uz groza stīpas. Lejasdaļā pa kreisi – puslokā veidots uzraksts "LATVIJAS BASKETBOLAM 100".
REVERSS
(AIZMUGURE)
Basketbola laukuma daļa ar spēles taktikas shēmu. Lejasdaļā centrā uzraksti "5 EURO" un "20:23".
Latvijas basketbolam 100
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
22.00 g
Diametrs
35.00 mm
Metāls
999° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
3 000
Gads
2023
84.00 €
Pievienot grozam Nav pārdošanā Šobrīd nav nopērkams Izpārdots
Pērkot 10 un vairāk viena vai dažādu veidu numismātikas produktus, tiek piemērota apjoma atlaide. Šāda atlaide netiek piemērota produktiem, kuriem noteikta īpaša cena.
Cena norādīta ar Latvijas PVN (21%).
Latvijas basketbolam 100
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
22.00 g
Diametrs
35.00 mm
Metāls
999° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
3 000
Gads
2023
Monētas josta
Uzraksti LATVIJAS BANKA un LATVIJAS REPUBLIKA, atdalīti ar rombveida punktiem. Apzeltīta.
Kalta
Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato S.p.A. (Itālija)
Grafiskais dizains
Plastiskais veidojums
Par monētu

Latvijas basketbolam 100

Latvijā basketbols allaž bijis populārs un mīļš. Basketbols ir sporta veids, kas ne tikai interesē līdzjutēju pulkus, bet iesaista plašu sporta draugu loku un ļauj pašiem attīstīt savas fiziskās spējas. Basketbola grozus var manīt dzīvojamo māju pagalmos, daudzviet ir pieejami arī ielu basketbola laukumi. Latvijā basketbolu spēlē daudzi – profesionālā līmenī, amatieru līgās, kā arī tie, kuri šo spēli spēlē savam priekam.

Pēdējos gados bijuši vairāki nozīmīgi sasniegumi arī starptautiskā mērogā profesionālajā sportā. Latvijas basketbola izlases vīru sniegums FIBA 2023. gada Pasaules kausā ar izcīnīto 5. vietu pārsteidza visus un ir atgriezis Latvijas basketbolu pasaules elitē. Latvijas 3x3 basketbola izlase 2021. gadā izcīnīja olimpisko čempionu titulu un 2023. gadā Pasaules kausā – bronzas medaļas.

Simboliski, ka tieši šogad Latvijas basketbolam aprit 100 gadu, jo Latvijas Basketbola savienība tika dibināta 1923. gadā. Ņemot vērā basketbola popularitāti, Latvijas Banka basketbola tēmai velta sudraba kolekcijas monētu.

Monētas grafiskā dizaina autors ir Paulis Liepa. Tā kalta Itālijas kaltuvē. Interesanti, ka FIBA 2023. gada Pasaules kausā gan Latvija, gan Itālija iekļuva starp astoņām pasaules vadošajām izlasēm un savstarpēji cīnījās par 5. vietu.

Monēta nes vēstījumu par basketbolu kā stratēģisku spēli. Tajā liela nozīme ir gan komandai, gan spēles stratēģijai, spējai sadarboties un pēc iespējas labāk izmantot komandas stiprās puses. Bez pārdomātas stratēģijas nav uzvaras. Vai bumba iekritīs grozā, vai gūsim svarīgo uzvaras punktu?

Piegāde
Lai iepirktos ērtāk, uzzini, kuru piegādes veidu izvēlēties
Lasīt vairāk

Laiks ir beidzies