Ukrainas brīvībai

AVERSS
(PRIEKŠPUSE)
Ar dažādas intensitātes matējumu veidots divās rindās izvietots ukraiņu valodas vārds "ВОЛЯ", monētas augšdaļā pa kreisi no tā trijās rindās izvietoti latviskā tulkojuma varianti "BRĪVĪBA VARA GRIBA", pa labi divās rindās izvietots uzraksts "LATVIJA УКРАÏНI".
REVERSS
(AIZMUGURE)
Ar dažādas intensitātes matējumu veidots putns ar apzeltītu zvaigzni knābī. Pa kreisi uzraksts "5 EURO", monētas lejasdaļā gadskaitlis 2022.
Ukrainas brīvībai
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
22.00 g
Diametrs
35.00 mm
Metāls
999° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
8 000
Gads
2022
75.50 €
Pievienot grozam Nav pārdošanā Šobrīd nav nopērkams Izpārdots
Pērkot 10 un vairāk viena vai dažādu veidu numismātikas produktus, tiek piemērota apjoma atlaide. Šāda atlaide netiek piemērota produktiem, kuriem noteikta īpaša cena.
Cena norādīta ar Latvijas PVN (21%).
Ukrainas brīvībai
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
22.00 g
Diametrs
35.00 mm
Metāls
999° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
8 000
Gads
2022
Monētas josta
Gluda.
Kalta
UAB Lietuvos monetu kalykla (Lietuva)
Grafiskais dizains
Plastiskais veidojums
Par monētu

Iegādāties monētu

Krievijas iebrukums Ukrainā 2022. gada 24. februārī mainīja pasaules vēstures ritējumu un dziļi satrieca ikvienu no mums. Ukraina turpina cīnīties par savu brīvību, kā arī par Rietumu civilizācijas – tātad arī mūsu – vērtībām. Monēta ir atgādinājums – nedrīkst pagurt un samierināties ar Ukrainā notiekošo. Ukrainas brīvība ir mūsu visu atbildība.

Kolekcijas monētas "Ukrainas brīvībai" autors ir ukraiņu mākslinieks Serhijs Maidukovs (Sergiy Maidukov). Monētas skatpunktu mākslinieks koncentrējis uz vienu vienīgu vārdu – ВОЛЯ –, kam viņa dzimtajā valodā ir daudznozīmju jēga: BRĪVĪBA; GRIBA; VARA.

Monētai ir ne tikai simboliska, bet arī praktiska nozīme. Ar tās palīdzību Latvijas Banka veiks ziedojumus Ukrainas atbalstam. Iegūtā peļņa no katras pārdotās monētas tiks ziedota Ukrainai.

Sudraba virsmu skarošās burtzīmes katra savā ritmā gan iegraužas plaknē, gan paceļas tai pāri vai ienirst sudraba spogulī… Tā ir tuvās distances realitāte.

Monētas reversā attēlotais putns ar zelta zvaigznīti ir nākotnes apsolījuma tēls politiskajā telpā – Ukrainai kļūstot par savējo Eiropas Savienībā. Bet – ne tikai. Tas ir liecinājums un reizē atgādinājums – gara lidojumam brīvības garants ir klātesošs.

Monētas "Ukrainas brīvībai" grafiskā dizaina konkurss bija īpašs ar to, ka tajā pēc Latvijas Bankas uzaicinājuma piedalījās pieci atzīti mākslinieki no Ukrainas – Katerina Bjelobrova (Kateryna Bielobrova), Ņikita Kadans (Nikita Kadan), Serhijs Maidukovs (Sergiy Maidukov), Romans Miņins (Roman Minin) un Anna Zvjaginceva (Anna Zvyagintseva).

Visu konkursā iesniegto darbu raksturs bija dziļi emocionāls un personisks.

Latvijas Banka izsaka pateicību ikvienam, kurš, iegādājoties šo monētu, atbalsta Ukrainu cīņā par tās brīvību. 

Monētas "Ukrainas brīvībai" buklets drukas formātā

Piegāde
Lai iepirktos ērtāk, uzzini, kuru piegādes veidu izvēlēties
Lasīt vairāk

Laiks ir beidzies