Satversmei 100

AVERSS
(PRIEKŠPUSE)
Monētas forma – divi savienoti apļi, kas daļēji pārklājas. Apļu centrā – ar matējumu veidotas lokveida līnijas, kas pāriet no viena apļa otrā. Viena no līnijām izcelta ar uzdruku Latvijas karoga krāsās (sarkans, balts, sarkans). Kreisajā pusē apļa augšdaļā puslokā uzraksts Latvijas Republikas Satversme, zem tā uz sarkanbaltsarkanās līnijas gadskaitlis 1922. Labajā pusē apļa labajā malā uzraksts 5 euro, labās puses aplī apakšā pa kreisi gadskaitlis 2022.
REVERSS
(AIZMUGURE)
Apļus vieno lokveida līniju veidā kārtoti vārdi, kas atspoguļo Satversmē ietvertās pamatvērtības.
Satversmei 100
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
26.24 g
Diametrs
45.00 mm
Metāls
925° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
2 500
Gads
2022
70.00 €
Pievienot grozam Nav pārdošanā Šobrīd nav nopērkams Izpārdots
Pērkot 10 un vairāk viena vai dažādu veidu numismātikas produktus, tiek piemērota apjoma atlaide. Šāda atlaide netiek piemērota produktiem, kuriem noteikta īpaša cena.
Cena norādīta ar Latvijas PVN (21%).
Satversmei 100
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
26.24 g
Diametrs
45.00 mm
Metāls
925° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
2 500
Gads
2022
Monētas josta
Gluda.
Kalta
Lietuvos monetu kalykla (Lietuva)
Grafiskais dizains
Plastiskais veidojums
Par monētu

Satversme nosaka Latvijas valsts konstitucionālos pamatus un ir viens no mūsu valstiskuma simboliem. Satversmē ietvertās valsts dibinātāju domas un sapņi par Latviju kļuvuši par spēka vārdiem, kas katrai paaudzei ļauj veidot stipru un ilgtspējīgu demokrātisku tiesisku valsti. Satversmes teksts valsts dibinātājus un nākamās paaudzes apvieno idejā par Latvijas valsti.

Ikviens Satversmi dara jaunu. Satversmes teksts paliek nemainīgs, bet tā lasījums ir atvērts attīstībai līdzi laikam. Katra paaudze līdzveido Satversmes garu, lai tas vienmēr saturētu Latvijas valsti stipru un sniegtu tversmi ikvienam, kuram vajadzīga likuma aizsardzība.

"Mēs cerēsim visi un būsim pārliecībā, ka šī jaunā Satversme mums līdzēs galīgi nodibināt Latvijā likumību un taisnību un līdz ar to tautas labklājību un kārtību. Lai šī jaunā valsts Satversme padara Latviju laimīgu un stipru!" Ar šiem Jāņa Čakstes ceļavārdiem Satversme pirms simt gadiem stājās spēkā.

Arī pēc gadsimta Satversme jālasa Jāņa Čakstes acīm. Ar cerību, ka Latvijā vienmēr valdīs taisnīgi likumi un ikvienam būs brīvība īstenot savu potenciālu. Pārliecībā, ka visi vienmēr būs līdzvērtīgi savās tiesībās un cieņā un Latvijas valsts pastāvēs mūžam.

Satversme ļauj svinēt to, ka Latvija ir brīva, neatkarīga, demokrātiska tiesiska valsts, kurā katram ir iespēja sasniegt labklājību un laimi.

Svinēsim Satversmi!

Monētas "Satversmei 100" buklets drukas formātā

Piegāde
Lai iepirktos ērtāk, uzzini, kuru piegādes veidu izvēlēties
Lasīt vairāk

Laiks ir beidzies