Zvaigžņu putekļi

AVERSS
(PRIEKŠPUSE)
Centrā kustībā esoša cilvēka tēls, kura ķermeņa punktu savienojums ar līnijām atgādina zvaigznāja atveidu. Cilvēka tēla fonā monētas augšdaļā – zvaigžņotas debesis, lejasdaļā ar dažādas intensitātes matējumu atveidots zemes reljefs. Augšdaļā pa labi – puslokā vietots uzraksts IMANTS ZIEDONIS.
REVERSS
(AIZMUGURE)
Centrā koks, kura zaros plaukst pumpuri un atrodas dažādas dzīvas būtnes, kuru vidū arī cilvēks ar grāmatu rokās. Viens no koka apakšējiem zariem veido skaitļa "5" formu ar uzrakstu "EURO" skaitļa augšdaļā. Lejasdaļā pa labi – puslokā vietots gadskaitlis 2023.
Zvaigžņu putekļi
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
22.00 g
Diametrs
35.00 mm
Metāls
999° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
4 000
Gads
2023
79.00 €
Pievienot grozam Nav pārdošanā Šobrīd nav nopērkams Izpārdots
Pērkot 10 un vairāk viena vai dažādu veidu numismātikas produktus, tiek piemērota apjoma atlaide. Šāda atlaide netiek piemērota produktiem, kuriem noteikta īpaša cena.
Cena norādīta ar Latvijas PVN (21%).
Zvaigžņu putekļi
Nominālvērtība
5 eiro
Svars
22.00 g
Diametrs
35.00 mm
Metāls
999° sudrabs
Kvalitāte
proof
Maksimālā tirāža
4 000
Gads
2023
Monētas josta
Uzraksti LATVIJAS REPUBLIKA un LATVIJAS BANKA, atdalīti ar rombveida punktiem.
Kalta
UAB Lietuvos monetu kalykla (Lietuva)
Grafiskais dizains
Plastiskais veidojums
Par monētu

Imants Ziedonis (03.05.1933.–27.02.2013.)

Imants Ziedonis. Radošs, rosīgs, enerģisks – viens no latviešu izcilākajiem dzejniekiem. Sapņotājs un Iedvesmotājs. Vizionārs, kam piemita spēja redzēt un radīt pāri robežām. Un šķietami ikdienišķajā saskatīt zvaigžņu putekļus.

Imanta Ziedoņa daiļrade ir viena no 99 Latvijas Kultūras kanona vērtībām. Viņš ir Dzejas filozofs, kas mazos vārdos spēja ietvert lielas domas. Sarežģīta un daudzšķautņaina personība, kuras darbības lauks izgāja tālu ārpus dzejošanas telpas: dižkoku atbrīvošanas kustības rosinātājs, Latvijas Kultūras fonda Daugavas, Spīdolas, Cilvēkarhīva programmas ideju autors. Latviskās identitātes kritēriju iezīmētājs atjaunotās neatkarīgās Latvijas kultūrtelpā. Allaž mudināja izzināt mūsu zemi, tāpēc viņa daiļradē nozīmīgs bija ceļa motīvs – iešana, kustība, skaistā, būtiskā meklēšana. Vertikāle kā princips un nepieciešamība.

2023. gada 3. maijā Imantam Ziedonim apritētu 90 gadu. Lai iemūžinātu dzejnieka radošo garu monētu mākslā, Latvijas Banka laiž klajā Imantam Ziedonim veltītu sudraba kolekcijas monētu "Zvaigžņu putekļi".

 

Monētas grafiskā dizaina autore ir māksliniece Līga Kitchen. Mākslinieces radītais cilvēka tēls – Gājējs – atrodas nepārtrauktā kustībā, neatslābstošā meklējumu ceļā pēc patiesības, jēgas un piederības. Zvaigznāja tēls savukārt simbolizē zemes un debesu savstarpējo saistību, akcentē cilvēka – kā zvaigznes putekļa – piederību Visumam.

Koks ar visu tajā mītošo būtņu bagātību simbolizē dzīvelīgumu, kas tik ļoti sasaucas ar paša dzejnieka kūsājošo darbīgumu un tekstu raksturu.

Piegāde
Lai iepirktos ērtāk, uzzini, kuru piegādes veidu izvēlēties
Lasīt vairāk

Laiks ir beidzies